Rychlý kontakt: 518 362 645

Wurmova 725, Čejkovice

O školce

Vzhledem k tomu, že budova mateřské školy byla uvedena do provozu v roce 1965 bylo na této budově  provedeno během let mnoho úprav.

MŠ Čejkovice Diplom Budova je jednopatrová, v přízemí se nachází prostory pro třídu nazývanou „Motýlci“, do šaten jsou děti rozdělovány společně se Sluníčky a Květinkami. Třída je zrekonstruovaná pro 14 dětí.

Dále se zde nachází vlastní kuchyně školy s příslušnými sklady a sociálním vybavením pro zaměstnance školní jídelny, dvě šatny pro děti ze všech tří tříd, ředitelna, prádelna se sušárnou a kotelna s plynovým a solárním zařízením.

V prvním patře se nachází třída „Sluníček“ pro 22 dětí a „Květinek“pro 26 dětí, jejíž prostory byly zvětšeny po stavebních úpravách zrušením původního kabinetu pomůcek. Mezi třídami je umístěna přípravna jídla.

K MŠ patří také zahradní domek spojený s verandou za třídou „Motýlků“, který slouží k ukládání hraček a nářadí pro děti při pobytu dětí na školní zahradě a zároveň jako sklad různého materiálu.

Školní zahrada je prostorná, jsou zde pevné i zatravněné plochy, tráva je smíšená s jednoletými a dvouletými bylinkami. Zahrada je osázena původními dřevinami lípami, vrbami, jedličkou a novými stromy – jeřabinami a mladou jabloní. Jsou zde i planě rostoucí keře černého bezu. Součástí zahrady je bylinková zahrádka, trvalkový záhon, dva vyvýšené záhony, které slouží k pěstování sezónní zeleniny. K pozorování a ochutnávání plodů ovoce jsme vysadili pro děti angrešt, černý a červený rybíz, ostružiny, vinnou révu, muchovník a lísku. Ke hrám slouží dětem 2 pískoviště, skluzavka na nerovném terénu, houpačky, stavby z vrbových proutků a smyslové chodníčky. Dále byl vytvořen umělý kopec a pro ukládání rostlinných odpadů zde máme tři kompostéry. Vybavení zahrady je přizpůsobeno daným  normám pro provozování těchto zařízení a jak dřeviny tak vybavení jsou pravidelně kontrolovány příslušným  revizorem. O zatravněné plochy pečuje Obecní úřad Čejkovice, o vysázené plochy pedagogické pracovnice a školnice a pomáhají i děti. Ve spolupráci s OÚ byla zahrada  v rámci dotace od zřizovatele a Životního prostředí  přebudována na přírodní zahradu, altánek a přírodní prvky umožňují realizovat na zahradě environmentální činnosti.

Letos jsme získali certifikát “Přírodní zahrada“.